شركت صنعتي معدني تيزسنگان در سال 1375 با مسئوليت محدود و هدف توليد و صادرات سنگهاي گرانيت و مشاوره جهت اكتشاف و راه اندازي كارخانجات سنگبري در ايران با استفاده از كارشناسان معتبر و اساتيد دانشگاه شروع به فعاليت نمود در سال 1376 مجموعه اقدام به اكتشاف و فرآوري معدن گرانيت طلايي خرمدره نمود و در كنار كار توليد و استخراج و تهيه سنگ خام كارخانجات سنگبري در بخش صادرات و بازار داخل اقدام به فعاليت نمود.
در سال 1381 مديران شركت به طراحي و راه اندازي يك مجموعه عظيم سنگبري مدرن در دو خط توليد اسلب و تايل جهت برش و فرآوري سنگ-هاي مرمريت و تراورتن در 25 كيلومتري استان قم در شهرك صنعتي محمود آباد نمودند .
فعاليت هاي انجام شده
 صادرات :
صادرات به كشورهايي همچون استراليا ، هلند، آلمان، روسيه ،عربستان سعودي ،كويت ، عراق ، آذربايجان .ايجاد انبار از سال 1367 تا 1380 در منطقه جبل علي امارات متحده و شهر اترخ هلند از نمونه فعاليتهاي صادراتي در مجموعه مي باشد.
 بازار داخل :
انجام پروژههاي ملي همچون تهيه بخشي از سنگ كتابخانه ملي ،ساختمان شماره 2 هتل استقلال و اوين جهت اجلاس سران ، تهيه و نصب سنگ پروژه مجتمع تجاري نور واقع در شهرك غرب ،تهيه سنگ پروژه مگا مال در فاز 2 شهرك اكباتان،تهيه سنگ كليه شعبات بانك پاسارگاد در شهر كرمان و رشت ،تهيه سنگ بانك سپه شعبه بازار، تهيه سنگ برج آجودانيه و صدها پروژه داخلي در تهران و شهرستان ها از نمونه فعاليت اين شركت در داخل كشور مي باشد.
امكانات شركت
امكانات اين مجموعه عظيم كه در نوع خود دركشور بي نظير بوده ،علاوه بر اينكه ماشين آلات نصب شده از مدرنترين ماشين آلات روز دنيا (پدريني ايتاليا ) ميباشد.طراحي و نوع چيدمان و نوع ماشين آلات استفاده شده به شكلي است كه ارائه هرگونه درخواست و خدمات از جانب مشتريان داخلي و خارجي براي مجموعه امكانپذير مي باشد.
 استفاده از دستگاه هاي دقيق كاليبراسيون ،كوره هاي طبقاتي ،استفاده از دستگاه سي ان سي اين امكان را به مشتريان ميدهد تا هر نوع كيفيت و هر نوع شكل و ابزاري كه مورد نياز مي باشد را با بهترين كيفيت و بالا ترين حد استاندارد از نظر ابعاد در اختيار داشته با شند.
 استفاده از بهترين مواد ساينده خارجي ،اپوكسي و رزين هاي مخصوص پر كردن سنگ با گارانتي ،مقاوم سازي سنگ ،از بين بردن رگه هاي خاكي و ثانويه قبل از پوليش از ويژگي هاي اين شركت مي باشد.
 ارائه هرگونه ابعاد حداکثر300*200 سانتیمتر در خط اسلب و حداقل ضخامت 10 میلیمتر در خط تایل و تلورانس20/0± میلیمتر در ابعاد از توانایی و ویژگی های این مجموعه می باشد. با توجه به امكانات موجود در اين مجموعه امكان بسته بندي در پالت و خركهاي چوبي و آهني به هر شكل كه مورد درخواست مشتريان مي باشد.
محصولات توليدي شركت ،ظرفيت
محصولات توليدي شامل كليه سنگ هاي تراورتن و انواع سنگ هاي مرمريت در ابعاد و اشكال مختلف به شكل ورق (اسلب)، تايل ، قيچي ،پروفيل و كليه ابزاركاري هاي سنگ جهت نما هاي رومي و هخامنشي در ضخامت هاي مختلف مي باشد.
ابعاد توليد
حداکثر ابعاد تولیدی در خط اسلب 300*200 سانتیمتر در ضخامت3و2 بصورت نرمال بوده که در این خط حداقل ابعاد خروجی در صورت عدم درخواست اسلب بصورت 60* 60 و80*80 و100*100و120*120 خواهد بود. تلورانس خطا در ضخامت 20/0± در ابعاد می باشد.
حداكثر عرض توليدي در خط تايل 50 سانتيمتر بصورت طولي ،حكمي و ابعادي در ضخامت 5/1سانتيمتر بصورت نرمال بوده و امكان توليد سنگ در حداقل ضخامت 10 ميليمتر در تلورانس خطا در ضخامت و ابعاد 02/0± ميليمتر در اين خط قابل توليد مي باشد.
توليد كليه سنگ هاي ابزار خورده حتي پيچيده ترين ابزار بنا به درخواست مشتري در ضخامت هاي مختلف كه از توانائيهاي منحصر بفرد مجموعه مي باشد.

کاتالوگ محصولات شرکت تیزسنگان
رزومه انگلیسی شرکت تیز سنگان